Kontakt

Letnie Hity Sprzedażowe na Allegro: co dobrze sprzedawać i promować za pomocą Allegro Ads w wakacje?

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów,często także remontów i innych letnich aktywności.Zakupy na Allegro stają się często wtedy nieodłącznym elementem letniego spędzania czasu – dlaczego? Zakupy na Allegro stały się nieodłącznym elementem życia Polaków – więc nie może ich zabraknąć również latem. Mimo, że wielu sprzedawców narzeka, że to najgorszy okres sprzedażowy, są też i tacy, którzy odnotowują wtedy rekordową sprzedaż. Konsumenci zaopatrują się w niezbędne rzeczy, które umilą letni wyjazd lub aktywność na świeżym powietrzu, a także remont. Co ciekawe, już od połowy lipca zwiększoną sprzedaż notują przybory szkolne, gdyż rodzice zaczynają przygotowywać swoje pociechy na nowy rok szkolny. W artykule przyjrzymy się jakie grupy produktowe cieszą się największym zainteresowaniem na Allegro w wakacje. Wybrałem kilka z nich, aby zobrazować to na jakim asortymencie warto się skupić podczas wakacji. Dowiecie się, które artykuły mają swój sezon w lipcu, które w sierpniu, a które są hitami sprzedażowymi przez całe lato. 

 

 

 1.Stroje kąpielowe – kategoria, który króluje w lipcu.

Jak pokazują dane za zeszły rok – lipiec jest miesiącem, w którym to stroje kąpielowe wiodą prym, jeśli chodzi o sprzedaż na Allegro. Sprzedaż produktów z tej kategorii zaczyna się zwiększać już w kwietniu, aby przez kolejne miesiące rosnąć, aż do piku, który jest w lipcu. Zainteresowanie strojami kąpielowymi nie jest zaskoczeniem, to właśnie wtedy konsumenci kupują wspomniane produkty, ponieważ albo planują wyjazd, albo są tuż przed wyjazdem na wakacje. Stroje kąpielowe są jedną z kategorii, której najbardziej “dostało się”  poprzez zwiększenie stawek minimalnych w Allegro Ads. Wielu sprzedawców odczuwa przez to gorszą rentowność w porównaniu do poprzednich lat, jest to więc argument aby dywersyfikować swój asortyment również o produkty, które będą stanowić dodatek tematyczny do naszych głównych produktów, w tym przypadku mogą to być artykuły plażowe: piłki, ręczniki, okulary.

 

 

 2. Artykuły Szkolne w sierpniu: czas największego popytu.

Sierpień to miesiąc, w którym artykuły szkolne osiągają największy popyt na Allegro. Rodzice i uczniowie przygotowują się do powrotu do szkoły, co powoduje wzmożone zainteresowanie zakupem podręczników, zeszytów, piórników oraz innych niezbędnych artykułów. Sierpień nie pozostawia złudzeń, drastycznie rosnąca sprzedaż artykułów szkolnych zwiastuje nadchodzący koniec wakacji. Spowodowane jest to tym, że lipiec jest często miesiącem “odpoczynku”, a myślenie o wyprawce szkolnej rodzice i ich pociechy zostawiają na później, często na ostatnią chwilę, czyli ostatnie dwa tygodnie sierpnia. Zapewne każdy z Nas pamięta jak reagowaliśmy, kiedy rozpoczynały się rozmowy na temat szkoły, po rozpoczęciu wakacyjnego odpoczynku. 
Każdy z nas spotkał się z tym, że rodzice kupowali artykuły szkolne od razu po zakończeniu roku szkolnego – nie zapominajmy o takich ludziach, bo promocja artykułów dopiero w sierpniu pozbawia nas okazji dotarcia do nich. Stąd warto pamiętać, aby promocję Allegro Ads rozpocząć wcześniej – sugerowałbym już początek lipca.

 

 

3.Wakacyjne remonty – farby do ścian i elewacji z wysoką sprzedażą w lipcu i sierpniu.

Wakacje nie tylko sprzyjają wypoczynkowi, ale także intensywnym pracom remontowym. Farby do ścian i elewacji zyskują szczególne znaczenie na Allegro w lipcu i sierpniu. To w tym okresie wiele osób decyduje się na odświeżenie swoich wnętrz lub domów, korzystając z czasu wolnego na intensywne prace. Wykres obrazuje, że sprzedaż farb do ścian i elewacji jest niemal identyczna na przestrzeni obu miesięcy. Polacy znani są z tego, że lubię swój czas urlopowy przeznaczać na prace remontowe, a wartości trendu kategorii tylko to potwierdzają. Jeśli chcemy utrzymać wysoką sprzedaż przez cały ten sezon bardzo ważne jest odpowiednio wcześniejsze rozpoczęcie promocji za pomocą Allegro Ads. W przeciwieństwie do pozostałych kategorii, ta jest najbardziej całoroczna. Dobra sprzedaż w miesiącach poprzedzających pik, oraz zbudowanie przewagi już w styczniu/lutym pozwoli nam zdominować konkurencji w najlepszych miesiącach. Szczególnie jeśli sprzedajemy także typy farb, które są z założenia sezonowe – np. farby do łodzi, czy drewna.

 

Allegro Ads – nieoceniona pomoc w zwiększeniu sprzedaży podczas sezonu wakacyjnego.

Wakacje na Allegro to czas intensywnych zakupów, gdzie każda kategoria produktowa ma swoje specyficzne szczyty sprzedaży. Stroje kąpielowe dominują w lipcu, podczas gdy artykuły szkolne osiągają szczytowy popyt w sierpniu, a farby do ścian i elewacji cieszą się równie dużą popularnością przez oba miesiące. Kampanie Allegro Ads okazują się kluczowe dla sprzedawców, umożliwiając precyzyjne targetowanie klientów, w przeciwieństwie do wyróżnień oraz sprzedaży organicznej, w których efektywność jest dużo bardziej uzależniona od innych czynników oraz mniej jednoznaczna. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu Allegro Ads, sprzedawcy mogą maksymalizować swoje zyski, skupiając się na sezonowych trendach i preferencjach klientów. To nieoceniona pomoc w osiągnięciu sukcesu sprzedażowego i utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na rynku przez cały sezon wakacyjny.
 

MASZ PYTANIA? 

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

 

AUTOR – OSKAR FRANKE

Zwolennik budowania strategii reklamowej w oparciu o twarde dane. Indywidualne podejście do reklamowanych produktów to jego specjalność.

 

Jak oceniasz naszą usługę?

Kliknij w gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba ocen

Otwórz czat
Skorzystaj z darmowej konsultacji
Scan the code
Ekspert ds. Allegro
Skorzystaj z darmowej konsultacji na WhatsApp